No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Pesë klube duan David Alaba, ëndrra e tij është Reali

Pesë klube duan David Alaba, ëndrra e tij është Reali

David Alaba nuk do të rinovojë me Bayern Munich, që ka vendosur ta mbajë mbrojtësin deri në fund të kontratës dhe më pas ai do të largohet me parametra zero.

Kërkesat ekonomike të menaxherit të austtakut kanë qenë shumë të larta, madje në një prej takimeve nuk kanë munguar edhe debatet mes Pino Zahavi dhe Hasan Salihamidzic.

Alaba gjatë kësaj periudhe ka pasur propozime të ndryshme dhe janë pesë klube që kanë kërkuar informacion në lidhje me transferimin e tij në janar ose në verë.

Vetë mbrojtësi i kampionëve të Europës e ka një dëshirë. Ai synon të transferohet te spanjollët e Real Madrid, sikurse shkruan gazetari Fabrizio Romano, në verë si lojtar i lirë. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments