No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina largon tre futbollistë

Prishtina largon tre futbollistë

Drejtori i ri sportiv i Prishtinës, Fisnik Kërçeli ka njoftuar se tre futbollistë tashmë janë larguar nga klubi kryeqytetas.

Ivan Jeliq, Nikson Mema dhe Ahmed Raddaoui nuk do të jenë më pjesë e Prishtinës.

Sipas Kërçelit, tre futbollistët e lartëpërmendur nuk janë pjesë e planeve të trajnerit Zekirija Ramadani.

“Ajo çfarë mund të konfirmoj deri më tani është se nga klubi janë liruar portieri Ivan Jeliç, Nikson Mema dhe Ahmed Raddaoui. Gjithmonë në sinkronizim të plotë me trajnerin e klubit dhe në takime të vazhdueshëm do të shqyrtojmë edhe largime të tjera të cilat trajneri nuk i sheh si pjesë të planeve të ekipit”, deklaroi Kërçeli në faqen zyrtare të klubit.

“Gjithashtu ne do të shqyrtojmë të gjitha mundësitë që të arrijmë ndonjë përforcim. Mirëpo duke e ditur se afati i janarit është mjaft kompleks dhe shumica e lojtarëve janë nën kontrata, sigurisht se ne do të jemi të kujdesshëm në këtë aspekt”.

“Por, për çdo përforcim eventual do të jemi të sigurt se ai përforcim do të ndikojë direkt në përmirësimin dhe avancimin e lojës që aplikon trajneri me ekipin”, shtoi ai.

Nikson Memaj 
Ivan Jeliq

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments