No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventus gati për rinovimin, megaofertë për Dybala

Juventus gati për rinovimin, megaofertë për Dybala

Nga Argjentina, pikërisht nga faqja e internetit e “Olè”, mbërrijnë informacione mbi situatën kontraktuale të Paulo Dybala. Një bllokim mes Juventusit dhe numrit 10, i destinuar të lirohet në shkurt. Me merkaton dimërore të mbyllur, menaxhmenti bardhezi do të ulet me argjentinasin, duke i propozuar një mega-marrëveshje prej 10 milionë eurosh në vit, me mundësinë e shtimit të më shumë se 2 milionë të tjera, si produkt i një seri premiosh. Të gjitha deri në vitin 2027.

Palët duhet të fillojnë të flasin në shkurt për shkak të numrit të angazhimeve dhe ndeshjeve të planifikuara në janar. Përplasjet e drejtpërdrejta me Milanin dhe Interin për “Scudetto”, finalja e Superkupës së Italisë (20 janar) kundër Napolit; të gjitha në funksion të 1/8 finale të Ligës së Kampionëve, kundër Porto, janë angazhime që kërkojnë përqendrim maksimal. Pastaj, me kalimin e tyre do të bëhet “kryefjalë” ronovimi i “Joya” të kampionët e Italisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments