No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Nga Casillas te De Rossi; ja emrat e mëdhenj që u tërhoqën...

Nga Casillas te De Rossi; ja emrat e mëdhenj që u tërhoqën nga futbolli më 2020

Viti 2020 po mbyllet. Mesnatën e ditës së nesërme do t’i themi lamtumirë një viti për t’u harruar, sidomos në aspektin shëndetësor, ku Covid-19 gjunjëzoi botën, mori jetën e miliona njerëzve, ndërsa qindra-miliona të tjerë luftuan me infeksionin e rrezikshëm. Kushtëzimeve të shumta, madje edhe bllokimit, nuk i shpëtoi as futbolli.

Me daljen e vaksinës, shpresat janë që pandemia të vihet nën kontroll dhe brenda vitit 2021 të rikthehemi sadopak në normalitet. Do të jetë e vështirë, por shpresat nuk duhen humbur. Ndërkohë, në vitin që po mbyllet, disa emra të njohur të futbollit vendosën “t’i varnin këpucët në gozhdë”. Më poshtë, le të rishikojmë fytyrat e atyre lojtarëve që i thanë lamtumirë futbollit të luajtur.

Iker Casillas

Aritz Aduriz

Mario Gomez

Javier Mascherano

Vincent Kompany

Fernando Gago

Daniele De Rossi

Gabi

Pablo Zabaleta

Alexandr Hleb

Claudio Pizarro

Giampaolo Pazzini

Stephan Lichtsteiner

Alessandro Matri

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments