No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Edvin Kuç flet për ndeshjen më të mirë dhe ndeshjen më të...

Edvin Kuç flet për ndeshjen më të mirë dhe ndeshjen më të dobët

Edvin Kuc është ambientuar mirë në futbollin kosovar dhe po bën paraqitje të jashtëzakonshme me fanellën e Ballkanit.

Kuc është ndër mesfushorët më të mirë në vendin tonë dhe bën dallimin në ndeshjet ku ai luan.

Pas përfundimit të vitit 2020, Kuc ka shpalosur ndeshjen e tij më të mirë dhe më të dobët të këtij viti.

Ai ka theksuar se ndeshja e tij më e mirë ka qenë ajo ndaj Prishtinës, ku skuadra e tij fitoi në minutat e fundit me përmbysje nga 0:1 në 2:1.

“Ndeshja më e mirë është kundër Prishtinës, ku përmbysëm rezultatin në minutat e fundit”, tha Edvin Kuc për ‘Blic Sport’.

Sa i përket ndeshjes më të dobët, Kuc nuk e veçon ndonjë – por thotë se të gjitha takimet që i ka humbur kanë qenë të dobëta dhe se nuk mund të pajtohet me humbjet.

“Ndeshjet më të dobëta ishin ato që nuk i kemi fituar, nuk më pëlqejnë humbjet dhe e kam të vështirë me to”, përfundoi Kuc.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments