No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Llapi përforcohet me mesfushor

Llapi përforcohet me mesfushor

Skuadra e Superligës së Kosovës, K.F.Llapi ka prezantuar blerjen e re, mesfushorin Almedin Klinaku i cili erdhi nga skuadra e KEK-ut.

Klinaku është mesfushor i krahut të djathtë si dhe mesfushor ofanziv i lindur më 16.12.2002.

“Lojtari ka ardhur te KF. Llapi pasi trajneri Tahir Batatina e kishte ndjekur nga afër dhe kishte kërkuar transferimin e tij.”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e klubit.

Klinaku ka nënshkruar kontratë e cila skadon në vitin 2025.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments