No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sokoli: Nuk e prisja një rezultat të tillë

Sokoli: Nuk e prisja një rezultat të tillë

Ballkani u mposhtë thellë nga Gjilani në stadiumin e qytetit në Suharekë.

4-0 ishte rezultati përfundimtar me Ardit Hilën që ishte në top-formë dhe realizoi het-trik teksa një gol e realizoi edhe Darko Nikaq.

Trajneri fitues, Bylbyl Sokoli pati disa fjalë pas triumfit.

“Rastësisht ndodhë që unë të fitoja edhe takimin e fundit ndaj Ballkanit e edhe këtë pas gati dy vitesh, është rezultat i mirë që jep shpresa që ne të kërkojmë të jemi sa më lartë në krye të tabelës”

“Marrëveshja ka qenë të japim të gjithë maksimumin, udhëheqësia të kryej punën e vetë, trajnerët punën e vetë e edhe futbollistët punën e vetë”

“Jam optimist që do të marrim rezultate shumë të mira, dhe me angazhim normalisht që mund të arrihet gjithçka… unë kërkojë punë, disiplinë, rend dhe asgjë më tepër… Kam kërkuar që të luhet me përgjegjësi dhe këtë jashtëzakonisht mirë e kanë bërë djelmoshat”

“Asnjëher se kam menduar që mund të fitojmë me këtë diferencë kundër Ballkanit”- përfundoi Sokoli.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments