No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Labinot Ibrahimi paditë Prishtinën në FFK, kërkon borxhin

Labinot Ibrahimi paditë Prishtinën në FFK, kërkon borxhin

Labinot Ibrahimi i është shtuar listës së futbollistëve të Superligës, të cilët kanë paditur ish-klubet e tyre.

Arsyeja mbetet e njëjtë, mos respektimi i kontratës mes klubit dhe lojtarit.

Ibrahimi ka paditur Prishtinën, pjesë e të cilëve ishte në edicionin e kaluar.

Mbrojtësi i mirënjohur nga Lipjani u transferua në verë tek Arbëria.

“Po e kam dërguar padinë në FFK për Prishtinën, pasi nuk e kanë shlyer borxhin që kanë ndaj meje, sipas kontratës. Kam pritur deri tash, por nuk i kanë kryer dhe u detyrova t’i drejtohem federatës”, tha Ibrahimi për Gazetën Olle.

“Pres të më ndihmoj FFK, në të kundërtën do t’i drejtohem gjykatës”, shtoi ai.

Ibrahimi në Prishtinë u rikthye nga Partizani i Tiranës, ndërsa tani është kapiten i Arbërisë.

Për të njëjtën arsye, Prishtinën e kanë paditur edhe Armend Thaçi, Ahmed Januzi e Ahmet Haliti.

Artikulli paraprakLewa është lojtari i vitit, lë pas Messin e Ronaldon
Artikulli i ardhshëm

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments