No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita vuan, por kalon tutje në garat e kupës

Drita vuan, por kalon tutje në garat e kupës

Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. Kampionia e Kosovës, Drita, ka vuajtur jo pak në duel me Trepçën, të cilën në fund  e mposhti me rezultatin e ngushtë 2-1. Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Ligës së Tretë, Prizrenin me rezultat të thellë 0-4. Jo lehtë kalimin tutje e kanë siguruar edhe Arbëria dhe Trepça’89, të cilat si mysafire fituan ndaj Ramiz Sadikut përkatësisht Vëllaznimit.

Rezultatet
Prizreni – Feronikeli      0-4
Drita – Trepça                  2-1
Ramiz Sadiku – Arbëria       1-2
Vëllaznimi – Trepça ‘89   1-3
Vushtria – Drenica           0-1

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments