No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Personazhi i njohur i YouTube ofron 50mln $ për të boksuar ndaj...

Personazhi i njohur i YouTube ofron 50mln $ për të boksuar ndaj McGregor

Jake Paul, një personazh i njohur i YouTube, i ka ofruar 50 milionë dollarë Conor McGregor për të dueluar mes tyre në një sfidë boksi. Një shumë e majme kjo për irlandezin për t’u rikthyer në ring, ndërkohë që ai do të duelojë më 23 janar në kafaz në eventin UFC-257 ndaj Dustin Poirier.

23-vjecari Paul, ka zhvilluar 2 duele në ring dhe i ka fituar të dyja me KO, duke vërtetuar se është një boksier i mirë. Gjithsesi, për momentin, McGregor nuk ka shfaqur asnjë interes për t’u përballur me një personazh mediatik si Jake Paul.

Ndërkohë që, vëllai i Jake, Logan Paul, edhe ai një personazh i famshëm në YouTube, do të duelojë në shkurt të vitit tjetër ndaj Floyd Mayweather në një duel “show”.

“I kemi dërguar Conor një ofertë prej 50 milionë dollarësh për t’u përballur së bashku në ring. 50 milionë dollarë “cash”, shuma më e madhe që i është ofruar ndonjëherë, por me sa duket ai është i frikësuar nga unë”, tha Jake Paul.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments