No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shorti i Europa Leagues, Milani udhëton në Beograd

Shorti i Europa Leagues, Milani udhëton në Beograd

Shorti i Europa League nisi në orën 13:00 pasi u hodh fillimisht përpara tij ai i Champions League.

Raundi me eliminim direkt do të ketë 32 skuadra, nga të cilat 8 që zbritën nga Champions League dhe të tjerat e kualifikuara nga grupet e Europa League si të para dhe të dyta.

Sakaq, vazot u ndanë në “kokë grupi” dhe “jo kokë grupi” si zakonisht. Milani ka peshkuar Crvena Zvezda, skuadra serbe e drejtuar nga Stankovic, teksa duhet thënë edhe se është skuadra që eliminoi Tiranën nga Champions League në turin e dytë kualifikues.

Për Tottenham e Mourinhos hirushja austriake Ëolfsberger, ndërsa Manchester United me Real Sociedad.

Benfica-Arsenal është një tjetër ndeshje interesante, ashtu si Salzburg-Villareal.

Për Roma pengesa është skuadra portugeze Braga.

SHORTI ME ELIMINIM DIREKT

Wolfsberger-Tottenham

Dinamo Kiev-Club Brugge

Real Sociedad-Manchester United

Benfica-Arsenal

Crvena Zvezda-Milan

Anwersa-Glasgow Rangers

Slavia Praga-Leicester City

Salzburg-Villarreal

Sporting Braga-Roma

Krasnodar-Dinamo Zagabria

Young Boys-Bayer Leverkusen

Molde-Hoffenheim

Granada-Napoli

Lille-Ajax

Olympiacos-PSV Eindhoven

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Lazio – Torino, formacionet zyrtare

  Me fillim nga ora 20:30 do të luhet sfida mes Lazios dhe Torinos. Lazio ka...

ZYRTARE: Ylli i Gjermanisë nuk shkon në Europian

Ylli i Dortmundit, Marko Rojs ka zbuluar se nuk do të jetë me Gjermaninë në Europian, i cili do të zhvillohet këtë...

Recent Comments