No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nuhiu: Kur nuk shënon, pëson!

Nuhiu: Kur nuk shënon, pëson!

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu pas barazimit në shtëpi 1:1 kundër Arbërisë, ka deklaruar se skuadra e tij ishte dominuese, por nuk arriti t’i kapitalizojë rastet që krijoi në ndeshje.

“Kemi krijuar shumë, por nuk realizuam. E kemi ditur se do të jetë vështirë sepse nuk ka ndeshje të lehta. Përveç rezultati që nuk jam i kënaqur, pa dyshim se me rastet dhe atë çfarë krijuam jam i kënaqur, por ai rregulli i pashkruar i futbollit, kur nuk shënon pëson. Arbëria nuk krijoi asnjë rast para golit. Ajo krijoi raste vetëm kur ne u vërsulëm në sulm dhe e kërkuam fitoren. Në fillim të pjesës së dytë patëm dy raste të qindpërqindta dhe sikur të realizonim do të shkonte krejt ndryshe rrjedha e ndeshjes”, ka thënë Nuhiu për Art Sport, transmeton Futbolli.info.

Sa i përket ndeshjes së mbetur me Prishtinën që Drita e zhvillon në fundjavë timonieri i kampionëve nuk ka dashur të flasë shumë. “Para Prishtinës e kemi ndeshjen për kupë, por si çdo ndeshje edhe ndaj Prishtinës do të përgatitemi në mënyrën më të mirë dhe do të mundohemi të marrim rezultat pozitiv”, ka thënë tutje Nuhiu.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments