No menu items!
Ballina KRYESORE Prishtina mposht Ballkanin në "Fadil Vokrri"

Prishtina mposht Ballkanin në “Fadil Vokrri”

Prishtina dhe Ballkani u ndeshen sot, në kuadër të xhiros së 18 të Superligës.

Loja nisi me iniciativë të të dyja ekipeve, por pas disa rasteve dukej se nuk do të kishte gol në pjesën e parë.

Goli erdhi në fund për Prishtinën, përkatësisht në minutën 45’ shënoi Otto John.

Kur u duk se pjesa e parë do të mbyllet me avantazhin e vendasëve, në skenë doli Visar Berisha, i cili shënoi në minutën 45+6’ të kohës shtesë.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-1.

Në pjesën e dytë edhe pse skuadrat u munduan të nxjerrin më të mirën, por në fund Prishtina doli triumfuese.

Golin për kryeqytetasit e shënoi Besnik Krasniqi në minutën 90+’.

Rezultati përfundimtar, Prishtina 2 – 1 Ballkani.

Tani Ballkani renditet i dyti në tabelë me 38 pikë, edhe rivali Drita ka 39 pikë, por që gjilanasit kanë një lojë më pak të zhvilluar.

Prishtina qëndron në vendin e tretë me 31 pikë gjithsej.

Prishtina nuk e ka zhvilluar duelin si vendase me Dritën (xhiroja e tretë), derisa Ballkani nuk e ka luajtur ndeshjen si vendas ndaj Gjilanit (xhiroja e 12-të).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments