No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Batatina ambicioz: Në fund do të jemi në pozitën e tretë, nuk...

Batatina ambicioz: Në fund do të jemi në pozitën e tretë, nuk përjashtohet as vendi i dytë

Llapi ka arritur ta marrë një fitore tejet të rëndësishme në javën e fundit të sezonit vjeshtor, teksa ka mposhtur Feronikelin me rezultat 3:2.

Gola e fitores së llapjanëve i realizuan Bujar Idrizi, Sava Garadesevic dhe Arbnor Ramadani. Ndërsa për “Industrialistët” i shënoj të dy golat Marko Simonovski.

“Klodian Duro është dashur ta dijë se së pari ka ardhur të luaj në “Zahir Pajaziti” stadium ky që është i zjarrtë për secilën skuadër. Kemi dominuar non-stop, kemi realizuar mirë ndeshjen, ata kanë ardhur të mbrohen me 3-5-2, por sido që të jetë djemtë luftuan dhamë maksimumin dhe treguam që Llapi nuk e meriton pozitën në të cilën ishim”

“Shumë skuadrave në Kosovë do t’iu dhemb koha kur të luajnë kundër Llapit, skuadra është në nivelin e duhur… shpresoj që t’i eleminojmë gabimet e vogla, fokusin do e kemi tek ndeshja ndaj Onix për kupë. Në pranverë do e shohim një Llap krejt më ndryshe, në fund të sezonit do jemi në pozitën e tretë, por asnjëher nuk thojmë se nuk mund të jemi në pozitën e dytë” – përfundoi Batatina

Llapi më këtë fitore është ngritur në pozitën e gjashtë me 20 pikë, ndërsa Feronikeli e mbylli sezonin vjeshtor me 23 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments