No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sherifi: Kemi synimet tona, distanca me Dritën është e madhe

Sherifi: Kemi synimet tona, distanca me Dritën është e madhe

Pas katër humbjeve radhazi, Gjilani është rikthyer te fitoret në elitën e futbollit kosovar, duke e mposhtur Besën, 2:1.

Pas ndeshjes, drejtori Sallah Sherifi i cili e drejtoi Gjilanin edhe sot, ka thënë se skuadra e tij u paraqit mjaft mirë.

“Mendoj që skuadra u paraqit mjaft mirë, Besa është skuadër e re dhe e mirë japin edhe lojë të mirë për të cilën i përgëzoj”, ka thënë Sherifi në “ArtSport”.

“I shpërdoruam disa raste që na vështirësuan punën, mendoj se Bushiçit duhet t’i falen këto gabime pasi ishte i lënduar gjatë dhe nuk ka arritur akoma formën”, tregoi ai.

“Ne si skuadër kemi ambiciet tona, kampionati është i gjatë… distanca me Dritën është shumë e madhe, por do të kërkojmë edhe Kupën edhe renditjen sa më të lartë”, përfundoi Sallah Sherifi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments