No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ballkani nuk lejoi befasi, Llapi merr tri pikë të mëdha ndaj Arbërisë

Ballkani nuk lejoi befasi, Llapi merr tri pikë të mëdha ndaj Arbërisë

Është mbyllur xhiroja e 17-të në Superligë. Ballkani dhe Llapi kanë rrëmbyer nga tri pikë duke i mundur Trepçën ’89, respektivisht Arbërinë.

Ballkani, që humbi ditë më parë nga Drita duke humbur edhe kreun në renditje, është shfryer te Trepça ’89, pasi e mundi 2-0 në xhiron e 17 të Superligës.

Ekipi i Ismet Munishit të dy golat i shënoi në pjesën e dytë.

Edvin Kuç shënoi për epërsinë në minutën e 62’, derisa për rezultatin përfundimtar shënoi Nazmi Gripsh në fund të ndeshjes.

Ballkani ka shkuar në kuotën e 38 pikëve pas kësaj fitore, një më pak se Drita – ndërsa Trepça ’89 bie në pozitën e shtatë me 20 pikë.

Arbëria 1-2 Llapi

Llapi mori tri pikë të arta në udhëtim te Arbëria e Dobrajës në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 12 në Superligë.

Elvis Prençi në minutën e 30’ dhe Kastriot Selmani në atë të 39’ shënuan për fitoren e Llapit, derisa për Arbërinë golin e nderit e shënoi Labinot Ibrahimi.

Pas kësaj fitore, Llapi ka shkuar në kuotën e 17 pikëve, duke tentuar ndeshje pa ndeshje të ngrihet në renditje dhe të ikë nga zona e rrezikshme, rënies në Ligën e Parë.

Aktualisht gjendet në vendin e nëntë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments