No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR United luan vetëm dy minuta, Leipzig e eliminon nga Champions League

United luan vetëm dy minuta, Leipzig e eliminon nga Champions League

Manchester United është eliminuar nga Champions League pas humbjes 3-2 të pësuar në fushën e Leipzig-ut.

Skuadra e Nagelsmann ka dominuar ndeshjen nga fillimit dhe ka qenë duke prishur gjithçka në minutat e fundit.

Pas avantazhit 3-0 të siguruar nga skuadra e Red Bull falë golave të Angelino (2′), Haidara (13′) dhe Kluivert (69′), United ka shënuar dy gola të shpejtë me Fernandes (80′) dhe Pogba (82′), por nuk ka arritur të gjejë golin që do të shmangte eliminimin.

Një rezultat ky që ka kualifikuar automatikisht edhe PSG-në, që e ka ndërprerë ndeshjen kundër Basaksehir për protesta ndaj fjalëve fyese të arbitrit të katërt kundrejt ndihmëstrajnerit të turqve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments