No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kean dhe Mbappe shpëtojnë Parisin

Kean dhe Mbappe shpëtojnë Parisin

PSG është kthyer te fitorja në Ligue 1 p asi ka mundur 3-1 Montpellier në javën e 13-të të Ligue 1.

Skuadra e Tuchel ka kaluar në avantazh me Dagba në minutën e 33-të, por vendasit janë kundërpërgjigjur në të 41-ën me Mavididi.

Kampionët e Francës kanë arritur ta sigurojnë fitoren në minutat e fundit të ndeshjes falë golave të Kean në minutën e 77-të dhe Mbappe në të 91-ën.

PSG kryeson  renditjen e kampionatit francez me 28 pikë, ndërsa Montpellier është në vendin e gjashtë me 23 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Benzema – Mbappe: Franca e “frikshme” në “Euro 2020”, kështu mund të duket 11-shja më e mirë e tyre

Kombëtarja e Francës është një ndër favoritët kryesor për të triumfuar në Kampionatin Evropian “Euro2020”. Kampionët në fuqi të...

Goli më i bukur i javës në Evropë u shënua në Serie A, lojtari portugez realizoi gol të pabesueshëm

Një ndër golat më të bukur që keni parë javën që lamë pas është realizuar në Serie A. Gjegjësisht,...

Bruno Fernandes zgjedhet lojtari më i mirë te Manchester United

Bruno Fernandes është kurorëzuar me çmimin e lojtarit të vitit te Manchester United për sezonin e dytë radhazi. Mesfushori...

Transferimi i madh i verës një hap larg, Alaba nënshkruan marrëveshje me Real Madridin

Real Madridi ka gati tashmë transferimin e parë të afatit kalimtar veror për të përforcuar skuadrën. David Alaba, lojtari...

Recent Comments