No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Inter mposht Bolognën falë një super Hakimi

Inter mposht Bolognën falë një super Hakimi

Inter ka mundur 3-1 Bologna-n mbrëmjen e sotme në javën e dhjetë të Serisë A.

Zikaltrit kanë parakaluar Juventus-in dhe kanë vënë nën presion Milan-in kryesues.

Skuadra e Conte-s ka kaluar në avantazh me Lukaku-n në minutën e 16-të, me blegun që ka shfrytëzuar forcën e tij fizike kundër Tomiyasu.

Më pas ka shpëthyer Hakimi, i cili ka dyfishuar avantazhin e zikaltërve para fundit të pjesës së parë dhe më pas ka shurar shpresat e Bologan-s me golin e dytë personal dhe të tretin e milanezëvel.

Goli i miqve është shënuar nga Vignato.

Inter-i është ngjitur në vendin e dytë me 21 pikë, dy larg Milani-t që ka një ndeshje më pak, ndërsa Bologna është në vendin e 10-të me 12 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments