No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Fitore me përmbysje e Chelseat ndaj Leeds United

Fitore me përmbysje e Chelseat ndaj Leeds United

Chelsea ka shënuar fitore të rëndësishme para tifozëve të vet në duel me Leeds-in, me rezultat 3:1. Ishte ky një triumf me përmbysje dhe aspak i lehtë për “Blutë e Londrës”, të cilët e panë veten në disavantazh pas golit të Bamford në minutën e katërt. Oliver Giroud po kalon një moment pozitiv dhe gjeti golin e barazimit në minutën e 27-të.

Kampioni i botës devijoi saktë një asist të James dhe gjeti golin e parë në kampionat për këtë sezon. Goli i avantazhit për skuadrën vendase erdhi pas një ore lojë. Këndore për Chelsea dhe goditje me kokë e Kurt Zouma.

Topi në rrjetë dhe goli i katërt në Premier League për mbrojtësin francez, i cili është golashënuesi më i mirë i skuadrës bashkë me Timo Werner. Në fund pati festë edhe për amerikanin Pulisic, i cili vulosi fitoren me “tris” të Chelsea.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments