No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR "Nxehtë" edhe në Ligën e Parë, Malisheva fiton derbin me Istogun, ja...

“Nxehtë” edhe në Ligën e Parë, Malisheva fiton derbin me Istogun, ja si duken tabelat

Sot u zhvilluan gjashtë ndeshjet të xhiros së 14 të Ligës së Parë të Kosovës në futboll.

Grupi A sjelli katër takime, me Malishevën që fitoi duelin kryesor ndaj Istogut në shtëpinë e këtyre të fundit, 2:1.

A&N mori fitoren e radhës njejtë si dhe Dukagjini ndërsa Vushtrria dhe Drenasi u ndanë në barazim.

Në Grupin B, KEK-u mori fitore të madhe teksa ndeshja mes Ramiz Sadikut dhe Ferizajt përfundoi baraz.

Rezultatet përfundimtare:

GRUPI A:

Istogu 1–2 Malisheva
Dukagjini 2–0 Trepça
Vushtrria 1–1 Drenasi
A&N 3–1 Onix

GRUPI B:
R-Sadiku 1-1 Ferizaj 
2- Korriku 1-2 Keku

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments