No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mrekullia portugeze, Fernandes për herë të 5-të "Lojtar i Muajit"

Mrekullia portugeze, Fernandes për herë të 5-të “Lojtar i Muajit”

Ndodh edhe kështu. Vjen në janar te Manchester United dhe bëhet menjëherë pikë referimi në “Old Trafford”. Mirë te “Djajtë e Kuq”, por edhe në një kampionat mjaft të vështirë si Premier League. Janë të rrallë ata që përshtaten kaq mirë dhe kaq shpejt në Angli, mjafton të kujtojmë, fjala vjen, sa vuajti Shevcenko te Chelsea…

Mrekulli portugeze! Bruno Ferdandes nuk paska pasur asnjë pengesë në ishull. Përkundrazi, futbolli atje paska qenë “toka e premtuar” për të. Dhe ja përse: Bruno Fernandes ka rrumbullakosur një sukses individual të jashtëzakonshëm. Ai është zgjedhur për herë të 5-të në këtë vit “Lojtari i Muajit” në Premier League, që nga nënshkrimi me Manchester United në janar:

Shkurt: Fernandes
Mars: Fernandes
Qershor: Fernandes
Korrik: Greenwood
Gusht: Fernandes
Shtator: Mata
Tetor: Rashford
Nëntor: Fernandes

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments