No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Vëllezërit Muriqi dhe Sahit Kelmendi ngushëllojnë familjen e ish-bashkëlojtarit

Vëllezërit Muriqi dhe Sahit Kelmendi ngushëllojnë familjen e ish-bashkëlojtarit

Vdekja e papritur e ikonës së futbollit kryeqytetas, Shefqet Sinani ka tronditur opinionin kosovar. Ish-futbollisti i gjeneratës së artë të Prishtinës, mëngjesin e së premtes u nda nga jeta, duke kaluar në botën e përjetësisë, atje ku do të takohet me disa prej ish-bashkëlojtarëve të tij si Fadil Vokrri, Favzi Rama, Faton Domi etj.

Së fundmi telegram ngushëllimi për familjen Sinani dhe miqtë e tij kanë dërguar edhe vëllezërit Fadil e Xhevdet Muriqi dhe Sahit M. Kelmendi.

“Me dhimbje të thellë e kuptuam lajmin se shoku dhe bashkëlojtari ynë shumëvjeçar paska ndërruar jetë, prandaj pranoni ngushëllimet tona të thella për vdekjen e tij të parakohshme me shpresë se do të gjeni forcën e mjaftueshme ta përballoni dhimbjen e madhe!

Me dhimbje dhe respekt, ish-shokët dhe bashkëlojtarët e Shefqetit,
Fadil Muriqi, Xhevdet Muriqi dhe Sahit M. Kelmendi”, thuhet në telegramin e ish-futbollistëve të Prishtinës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments