No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR PSG hakmerret ndaj United, gjithçka do të vendoset në javën e fundit

PSG hakmerret ndaj United, gjithçka do të vendoset në javën e fundit

Paris Saint-Germain ka marrë një fitore të rëndësishme 3-1 në Old Trafford kundër Manchester United në Grupin H.

Francezët janë hakmarrë për humbjen e pësuar në ndeshjen e parë dhe eliminimin djegës në 1/8-at e edicionit 2018/19.

Një grup që tani ka tre skuadra (United, PSG dhe Leipzig) me nga 9 pikë pas pesë javëve të para të fazës me grupe.

Ndeshja është hapur dhe është mbyllur nga Neymar. Braziliani ka zhbllokuar takimin në minutën e 6-të dhe e ka vulosur atë në të 91-ën.

Në mes, goli i barazimit të Rashford në të 32-ën dhe ai Marquinhos që ka kthyer në avantazh francezët në të 69-ën.

Sfida është vështirësuar për Djajtë e Kuq pas kartonit të dytë të verdhë të marrë nga Fred në minutën e 70-të.

Në javën e fundit të grupit, PSG do të presë Basaksehir-in në shtëpi, ndërsa United do të luajë në fushën e Leipzig.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments