No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Giroud shkruan historinë, Chelsea mposht Sevillan  

Giroud shkruan historinë, Chelsea mposht Sevillan  

Një natë  e paharrueshme për Olivier Giroud.

Sulmuesi francez i Chelsea-t ka realizuar të katër golat në fitoren 4-0 të marrë mbrëmjen e sotme nga Blutë kundër Sevilla-s.

Një poker historik, duke parë se ai është bërë lojtari më i vjetër (34 vjeç e 63 ditë) që realizon katër në një ndeshje të këtij kompeticioni dhe i pari në historinë e Chelsea-t.

Kjo fitore bindëse i ka siguruar skuadrës së Lampard vendin e parë në Grupin E.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments