No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dortmund-Lazio nuk jep fitues, Immobile shpëton italianët

Dortmund-Lazio nuk jep fitues, Immobile shpëton italianët

Është mbyllur në barazim 1-1 përballja kryesore e Grupit F të Champions League me Borussia Dortmund dhe Lazio-s.

Kësaj sfide i ka munguar Erling Haaland, i cili është ndalur nga një dëmtim në gju.

Takimi i luajtur në Signal Iduna Park është zhbllokuar në minutën e 44-t të pjesës së parë nga Guerreiro.

Miqtë janë kundërpërgjigjur në minutën e 67-të me Immobile-n, i cili ka fiksuar shifrat në 1-1 me penallti.

Verdhezinjtë kryesojnë renditjen me 10 pikë, Lazio është në të dytin me nëntë, e ndjekur nga Club Brugge me 7 pas fitores 3-0 të marrë në shtëpi kundër Zenit-it, që mban vendin e fundit me 1 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Superliga vjen sot me ndeshje të jashtëzakonshme, shumëçka mund të vendoset

Elita e futbollit kosovar vjen sot me ndeshjet e javës së 34-të të cilat edhe mund ta vendosin fatin e shumë skuadrave...

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

Recent Comments