No menu items!
Ballina KRYESORE Batatina: E dominuam Dritën, por ia falëm golin!

Batatina: E dominuam Dritën, por ia falëm golin!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur i mërzitur për faktin që skuadra e tij doli duarbosh nga stadiumi i qytetit në Gjilan në përballje me Dritën, por ishte i kënaqur me atë çfarë tregoi skuadra e tij. Madje, ai vlerësoi se Llapi në këtë ndeshje së paku e ka merituar një pikë. “Nga minuta e parë e kemi dominuar Dritën, e cila është kampion në fuqi dhe mban pozitën e dytë. Nëse e shohim si u zhvillua ndeshja e kemi dominuar lojën në çdo aspekt, por ia falëm golin. Djemtë treguan një karakter të madh. Në pjesën e parë Llapi kishte 4 raste e Drita vetëm një gjysmërast dhe nga ai na ndëshkoi. Edhe pas golit kemi sulmuar me të gjitha forcat. Mendoj se Llapi është duke u penalizuar me portën, pasi kemi telashe me portier dhe duhet të bëjmë zgjidhje”, ka thënë Batatina, duke shtuar: “Sot kemi luajtur lojë shumë të mirë taktikisht dhe nuk i kemi dhënë hapësirë Dritës. Me këtë skuadër dhe me kësi paraqitje nuk besoj se do të mungojnë rezultatet në të ardhmen. Sot, të paktën është dashur të dalim me një pikë nëse jo edhe me tri pikë. Realisht, sot nuk e kemi ditur kush është kampioni, Drita apo Llapi”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments