No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Interi fiton mes polemikave; VAR-i i mban gjallë shpresën zikaltërve

Interi fiton mes polemikave; VAR-i i mban gjallë shpresën zikaltërve

Një ndeshje dramatike për një grup të çmendur. Interi arrin të fitojë në Gjermani ndaj Borussia Gladbah por sa vuajtje deri në sekondat e fundit.

Tashmë skuadra e Contes shkon në kuotën e 5 pikëve dhe ka ende besim te kualifikimi, duke qenë se do të përballet me Shakhtar Donetsk, por duhet dhe që sfida në “Bernabeu” të mos dalë barazim mes Real Madrid dhe Gladbah.

Në Gjermani ishte një ndeshje deri në frymën e fundit, me gjashtë minuta shtesë. Fillimisht shënuan zikaltërit me Darmian, por Plea barazoi në fund të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë shpërtheu Lukaku me dy gola, por sërish Plea ngushtoi shifrat dhe madje shënoi edhe golin e 3-3, por arbitri anuloi pasi pa pamjet në VAR për një pozicion jashtë loje, duke qenë se Zakaria lëvizi këmbën te goditja e Pleas dhe ndodhej në rrezen e portierit.

Ndeshja u mbyll me shumë kartonë dhe sidomos polemikat e vendasve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments