No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Batatina: Le të jetë kjo fitore pikë kthese!

Batatina: Le të jetë kjo fitore pikë kthese!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina beson se fitorja ndaj Drenicës do të jetë pika e kthesës për ekipin e tij.

AI ka shkruar se kjo fitore është pikë kthese e rezultateve pozitive për skuadrën e Llapit.

“Urime fitorja e madhe e arritur si mysafir sot me shumë angazhim, djersë e ‘luftë sportive’ në fushë ndaj një kundërshtari shumë cilësor siq ishte KF Drenica.

Kjo fitore është e vlefshme shumë për faktin se kemi qenë në krizë të rezultateve e jo të lojës, sepse edhe në ndeshjet kur kemi humbur, kemi shfaqur lojë të bukur e me shumë raste.

Le të jetë kjo fitore pikë kthesa e rezultateve pozitive për skuadrën e qytetit, për të cilën po punojmë pa rreshtur që të bëjmë krenar secilin tifoz tonin kudo në botë.

Iu them me bindje se pozita në të cilën gjindemi është e rastësishme dhe shumë shpejt do ngritemi sepse besoj në cilësinë e grupit, punën e shtabit teknik dhe stafit tim, të cilët japin maksimumin çdo herë që K.F. Llapi të arrij majet e suksesit”, thuhet në postimin e Tahir Batatines.

Më këtë fitore Llapi gjendet në pozitën e nëntë me 11-të pikë dhe ka një ndeshje me pak me Dritën, i cili takim do të zhvillohet këtë të enjte.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Superliga vjen sot me ndeshje të jashtëzakonshme, shumëçka mund të vendoset

Elita e futbollit kosovar vjen sot me ndeshjet e javës së 34-të të cilat edhe mund ta vendosin fatin e shumë skuadrave...

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

Recent Comments