No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Milani, klubi më në formë në Evropë

Milani, klubi më në formë në Evropë

Milani është lider në Serie A dhe ekipi me formën më të mirë në Evropë, madje me mesatare të pikëve më të mirë se Bayern Munichu e Tottenhami, ka raportuar “Gazzetta dello Sport” të hënën.

“Rossonerët” fituan në ndeshjen e fundit në Serie A ndaj Fiorentinas dhe po shijojnë një epërsi prej pesë pikëve ndaj Interit dhe Sassuolos në tabelë.

Skuadra e Stefano Piolit ka tubuar 23 pikë pas nëntë ndeshjeve këtë sezon dhe asnjë ekip tjetër nuk ka një rekord më të mirë.

Milani këtë edicion ka një mesatare prej 2.5 pikëve për ndeshje, duke lënë pas vetes Bayernin me 2.4 dhe Tottenhamin me 2.1 pikë për ndeshje. Së bashku me Juventusin dhe Atleticon, janë skuadrat e vetme që nuk dinë për humbje në pesë ligat më të mira të Evropës. Deri më tash, Milani ka shënuar 21 gola në nëntë ndeshje kampionale derisa ka pranuar vetëm tetë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments