No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nuhiu: Kisha besim te skuadra, fitoren ua dedikoj “Intelektualëve”

Nuhiu: Kisha besim te skuadra, fitoren ua dedikoj “Intelektualëve”

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu është shprehur i lumtur për fitoren e skuadrës së tij në derbin e madh kundër Gjilanit. Edhe pse deri në minutat e fundit të ndeshjes skuadra e tij ishte duke humbur ai theksoi se kishte besim se golat do të vinin.

“Mendoj se kemi bërë paraqitje shumë të mirë. Gjatë tërë kohës ishim më të mirë se kundërshtari. Ata dy herë erdhën dhe na shënuan, por unë kisha besim te skuadra dhe vetëm ishte çështje kohe se kur o të vinte momenti të shënonim. Dhe kur e kërkon aq tepër fitoren ajo edhe vjen. Më vjen mirë që e fituam këtë ndeshje sepse e merituam, për çka i përgëzoi futbollistët. Ndërkohë, këtë fitore ia dedikoj Intelektualëve të cilët e kishin përgatitur një mënyrë të veçantë për t’i motivuar futbollistëve dhe mendoj se ia arritën qëllimit”, ka theksuar Nuhiu. Pas kësaj fitoreje Drita ruan pozitën e dytë me 30 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments