No menu items!
Ballina KRYESORE Feronikeli shënon fitore të rëndësishme në shtëpi

Feronikeli shënon fitore të rëndësishme në shtëpi

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore në përballje me Trepçën’89, me rezultat 2:0, në kuadër të javës së 15-të në Superligë, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. “Nikli” kaloi në epërsi në minutën e 28-të me golin e Marko Simonovskit nga penalltia, derisa epërsinë e dyfishoi Ardian Muja, i cili gabimisht shënoi në portën e tij në një duel për top me Maliqin në minutën e 47-të. Pas kësaj fitoreje Feronikeli ngjitet në pozitën e 5-të, me 19 pikë, derisa Trepça’89 tashmë bie në vendin e 8-të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments