No menu items!
Ballina KRYESORE Sot një ndeshje në elitë, Besa sfidon Prishtinën

Sot një ndeshje në elitë, Besa sfidon Prishtinën

Sot hapet xhiroja e 15 e elitës së futbollit kosovar, e cila do të sjellë disa ballafaqime mjaft interesante.

Ndeshja e vetme që zhvillohet sot është ajo mes dy rivalëve të vjetër, Besës dhe Prishtinës.

Dy skuadrat kanë pozita dhe synime diametralisht të kundërta këtë edicion, me pejanët që gjenden në fund të tabelës dhe synojnë mrekullinë për të mbijetuar, ndërsa prishtinasit ndodhen në pozitën e katërt dhe me fitore eventuale iu bëjnë presion tri skuadrave të para në renditje.

Ndeshjen e parë kampionale mes dy skuadrave e kishte fituar Prishtina, 4:0.

Gjyqtar kryesor do të jetë Shpëtim Murtezi.

Ndeshja fillon prej orës 13:00 në fshatin Brestovik dhe transmetohet në Art Sport.

SUPERLIGA – SOT

13:00 Besa – Prishtina
Gjyqtarë: Shpëtim Murtezi, Safet Berisha, Hekuran Osmani, Arben Halilaj.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments