No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dardanet mbajtën stërvitjen e parë në Turqi para sfidës me Rusinë

Dardanet mbajtën stërvitjen e parë në Turqi para sfidës me Rusinë

Vashat e Kombëtares A janë akomoduar në restortin EmirHan hotel në Managvat të Turqisë si dhe kanë mbajtur stërvitjen e parë për ndeshjen  kualifikuese për Euro 2021 kundër Rusisë. Ndonëse paksa të lodhura nga udhëtimi ato punuan  me zell e përkushtim, me fokus në teknikat dhe taktikat e ndryshme të parashtruara nga ana e përzgjedhëses Afërditë Fazlija. Ndonëse Rusia ka një ekip të mirë, atmosfera jashtëzakonisht  e mirë që po mbretëron në radhët e Kombëtares flet shumë se Dardanet do të japin gjithçka nga vetja për një paraqitje dinjitoze. Shpresojmë se me angazhimin maksimal, ndonëse siç e tha edhe përzgjedhësja Afërditë Fazlija ka mungesa të mëdha  në këtë ndeshje , vashat tona nuk hyjnë në ndeshje për t’u dorëzuar. Të enjten Kombëtarja A  e mban stërvitjen e fundit para ndeshjes kundër Rusisë që zhvillohet më 27 nëntor në orën 17.00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments