No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ramadani: Fitorja ndaj Llapit na e kthen vetëbesimin

Ramadani: Fitorja ndaj Llapit na e kthen vetëbesimin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani është shprehur i lumtur që skuadra e tij arriti fitoren e gjashtë në këtë edicion, përkatësisht të dytën radhazi pas rikthimit të kampionatit nga pushimi i kombëtareve.

Prishtina luajti kujdesshëm në ndeshjen kundër Llapit në “Zahir Pajaziti” dhe në fund iu gëzua tri pikëve, me rezultat 2:0.

“Më vjen mirë që fituam sot, sepse kemi bërë kësi paraqitje edhe në ndeshjet e kaluara por nuk arritëm të fitonim. E kishim posedimin, kontrollin e lojës, qetësinë që duhet ta kemi gjithmonë e kishim sot. Në pjesën e parë nuk rrezikuam shumë, ishim të kujdesshëm pasi Llapi ka skuadër cilësore. Në pjesën e dytë shfrytëzuam rastet tona dhe pas golit të parë e menaxhuam mirë lojën, derisa më pas realizuam edhe golin e qetësisë. Me këtë fitore jo që kemi bërë ndonjë gjë shumë të madhe, por është objektiv i ekipit në çdo ndeshje tre pikë. Kjo fitore ta kthen vetëbesimin sepse kemi fituar në një fushë të vështirë. Se a jemi kthyer në binarët e duhur do të tregojnë ndeshjet e tjera”, ka thënë Ramadani për ‘Art Sport’.

Pas kësaj fitoreje Prishtina zë pozitën e katërt me 21 pikë, 8 më pak se lideri Ballkani.  

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments