No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Messi: Na le Diego, por nuk u largove… T’i je i përjetshëm!

Messi: Na le Diego, por nuk u largove… T’i je i përjetshëm!

Lionel Messi, përmes Instagram, e përshëndeti Diego Armando Maradona pas vdekjes së tij këtë pasdite. Humbje e madhe për numrin “10” të Barcelona, pasi e kishte si baba “El Pibe de Oro”.

Sulmuesi katalanas ka pritur pak përpara se të shkruante dy fjalë për legjendën.

Lionel Messi's free-kick genius thanks to me, explains Maradona - AS.com

“Një ditë shumë e trishtuar për të gjithë argjentinasit dhe për futbollin. Ai na lë por nuk largohet, sepse Diego është i përjetshëm.

Më mbeten të gjitha kohërat e bukura që kam jetuar me të! Dua të përfitoj nga ky rast për të dërguar ngushëllimet e mia për familjen dhe miqtë e tij ”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments