No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Challandes flet për Dakun e Thaqin

Challandes flet për Dakun e Thaqin

Mirlind Daku dhe Armend Thaqi ishin të pranishëm në ndeshjet e fundit që Kombëtarja e Kosovës zhvilloi.

Dakut i’u dhanë pak minuta në ndeshjen e parë, atë miqësore kundër Shqipërisë teksa Thaqi u bë futbollisti i parë i Superligës që luajti në një ndeshje zyrtare me Kosovën.

Trajneri zviceran i “Dardanëve”, Bernard Challandes në një intervistë për “Zeri” ka folur në lidhje me ftesën për dy yjet e Ballkanit duke theksuar se për të nuk ka rëndësi liga në të cilën luajnë futbollistët e ftuar.

“Për Dakun, ai po bën edicion të mirë, ai ka shënuar dhe është i ri. Kjo nënkupton se ai e meritoi këtë ftesë. Daku ka stërvitur mirë dhe ka qenë për herë të parë me skuadrën dhe ishte eksperiencë e mirë për të. Fatkeqësisht nuk kam qenë në stërvitje shkaku i virusit, por kam dëgjuar nga ndihmësi im se ka bërë punë të madhe me skuadrën. Dhe në fund, ne morëm Armend Thaqin sepse kishim probleme me lëndimet. Ne e njohim Thaqin, nuk ishte hera e parë për të, ai ishte në Katar, ai e njeh skuadrën dhe ishte mirë për të. Asnjë problem. E them gjithmonë se nuk është problemi se ku luan kur ftojmë futbollistë”- u shpreh Challandes.

Kosova nuk do të ketë më ndeshje deri në Mars të vitit 2021 kur fillojnë eleminatoret e Kupës së Botës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Formacionet zyrtare: Ballkani – Trepça ’89

Gjatë pasditës së sotme zhvillohen edhe pesë ndeshjet e xhiros së parafundit në Superligën e Kosovës në futboll. Një...

Amir Rrahmani fiton penallti, Napoli triumfon dhe bën hap të madh drejt Championsit

Napoli ka marrë fitore shumë të rëndësishme kur kampionati elitar italain po shkon drejt fundit. Skuadra e Gennaro Gattusos...

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Recent Comments