No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kika fiton derbin ndaj Dardanës

Kika fiton derbin ndaj Dardanës

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së 11-të në Ligën e Parë, teksa janë shënuar rezultate interesante.

Në grupin A veçohen fitoret e Malishevës, Istogut dhe A&N, skuadrave që ndodhen në pjesën e epërme të tabelës, ndërkohë që derbi ndërmjet Drenasit dhe Dukagjinit është mbyllur në barazim.

Në Grupin B, skuadra e Kikës e ka fituar derbin ndaj Dardanës, teksa fitore kanë shënuar edhe Ulpiana e Ferizaj,

Rezultatet komplete të xhiros së 11-të:

Grupi A

Liria – Onix 0-0
Vushtrria – Istogu 0-1
Drenasi – Dukagjini 2-2
Vëllaznimi – A&N 0-1
Malisheva – Trepça 1-0

Grupi B

Ulpiana – KEK-u 2-0
Ferizaj – 2 Korriku 2-0
Dardana – Kika 0-2
Vitia-Flamurtari 1:1
Ramiz Sadiku – Vllaznia 0:1

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments