No menu items!
Ballina KRYESORE Ballkani e kalon pa telashe dhe sfidën me Llapin

Ballkani e kalon pa telashe dhe sfidën me Llapin

Ballkani e ka mposhtur bindshëm 4:2 Llapin të dielën në Suharekë, duke ia shkaktuar humbjen e tetë në këtë fillim sezon në Superligë.

Skuadra e Ismet Munishit e kreu punën në një pjesë të parë të furishme, kur i shënoi të gjitha katër golat në Stadiumin e Qytetit në Suharekë. 

Nazmi Gripshi e hapi serinë e golave pas një çereku lojë, para se Ermal Krasniqi ta dyfishonte epërsinë në minutën e 24-të.

Gripshi e shënoi golin e dytë personal dhe të tretë për klubin nga Suhareka pesë minuta parafundit, kur u shërbye për mrekulli nga Blendi Baftiu.

Mirlind Daku e shënoi golin e katërt të Ballkanit në minutën e 45-të, i cili ishte i 18-ti i tij personal në 12 ndeshje këtë sezon.

Elvis Prençi e shënoi golin e parë për vizitorët në fillim të pjesës së dytë, kur realizoi me kokë pas një ndërprerjeje, ndërsa Ahmet Januzi shënoi dhjetë minuta parafundit për ta zvogëluar edhe më shumë epërsinë e vendasve, në një tjetër paraqitje të dobët të skuadrës së Tahir Batatinës.

Sikur mos të ishte për pritjet e shpeshta dhe të mrekullueshme të portierit Hoffman, epërsia e Ballkanit do të ishte shumë më e thellë.

Ballkani vijon të jetë lider i Superligës me 29 pikë, tri më shumë se Drita, e cila e ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

lapi ngel në pozitën e parafundit me tetë pikë, katër më pak se zona e shpëtimit nga rënia në Ligën e Parë dhe vetëm dy më shumë se vendi i fundit, Besa.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments