No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Derbi i Ligës së Dytë mbyllet pa fitues

Derbi i Ligës së Dytë mbyllet pa fitues

Derbi i javës së 12-të në Ligën e Dytë ndërmjet Rahovecit dhe Fushë Kosovës është mbyllur pa fitues dhe pa gola.

Të dyja ekipet u mbrojtën shumë dhe nuk deshën të humbasin ndeshjen duke ndikuar kështu edhe në rrjedhën e lojës.

Takimi ishte i mbyllur e pa raste të shumta shënimi, andaj përfundoi edhe pa gola.

Direkt në lojë ndikoi edhe gjendja e rënduar e stadiumit në Rahovec që nuk lejoi të luhet futboll i shpejtë.

Bashkimi Koretin ndërkohë përfitoi nga kjo ngecje e liderëve duke fituar dhe duke iu afruar tashmë vendit të parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

“L’Equipe” zbulon kushtin e Messit për të rinovuar me Barçën

“Messi ngulmon çdo ditë te Barcelona që Neymar të kthehet nga PSG”. Këtë gjë e pohon sot “L’Equipe”, revista e njohur sportive franceze, e...

E kritikon një tifoz, ylli francez i Newcastle bën reagimin epik

Newcastle fitoi 1-2 në fushën e Burnley ditën e djeshme, duke siguruar një triumf të rëndësishëm për objektivin mbijetesë. “Qymyrxhinjtë” përmbysën gjithçka...

Shpërthen Lineker: VAR-i qesharak, na nxiu jetën. Nuk ka më festë te goli

As VAR-i nuk po arrin t’i japë fund gabimeve në ndeshjet e futbollit. Mënyra e përdorimit të teknologjisë ka krijuar polemika të...

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Recent Comments