No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR “Udhëtimi vazhdon”, Guardiola rinovon me Manchester City

“Udhëtimi vazhdon”, Guardiola rinovon me Manchester City

Tashmë është zyrtare. Pep Guardiola ka rinovuar kontratë e tij me Manchester Cityn, duke hedhur kështu poshtë të gjithë zërat për një largim të mundshëm të tij.

Ka qenë vetë klubi anglez që ka zyrtarizuar lajmin përmes një postimi në “Twitter”. “Udhëtimi vazhdon”, shkruhet në postimin e Cityt. Spanjolli ka rinovuar kontratën e tij për dy vite, çka do të thotë se ai do të qëndrojë në “Etihad Stadium” deri në verën e vitit 2023.

Kjo do të thotë se aventura e 43-vjeçarit me “Qytetarët” do të jetë më afatgjata në karrierën e tij. Guardiola ka qëndruar për pesë sezone te Barcelona dhe tre të tjerë te Bayern Mynich. Ndërsa tek anglezët, në rast se ai e përfundon kontratën e re, do të ketë mbyllur sezonin e tij të shtatë në Premier League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments