No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kosovë - Moldavi, Dardanët për fitoren e parë dhe qëndrimin në Ligën...

Kosovë – Moldavi, Dardanët për fitoren e parë dhe qëndrimin në Ligën C!

Humbja në Slloveni në minutat e fundit me një penallti të paqenë la një shije të hidhur te Kosova, që mbrëmjen e sotme në Fadil Vokrri do të synojë me të gjitha mënyrat të mposhtë Moldavinë për të evituar rrëzimin në Ligën D, objektiv për të cilin do t’i mjaftonte dhe një barazim dhe sidomos për të arritur fitoren e parë në grup në këtë edicion të Nations League. Edhe në këtë sfidë dardanët do të drejtohen nga zëvendësi i Bernard Challandes, Muharrem Sahiti, pasi trajneri zviceran vazhdon të jetë i izoluar në karantinë për shkak se ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Mungesat te Kosova do të jenë të shumta edhe në këtë ndeshje, por me emra si Muriqi, Bernard Berisha, apo edhe Celina, dardanët e kanë kapacitetin për të marrë 3 pikët përballë Moldavisë. Ndeshja mes Kosovës dhe Moldavisë do të startojë në orën 20:45 dhe do të transmetohet direkt në RTK 1 dhe Supersport.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments