No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ademi: Çdo trajner vlerësohet në bazë të rezultateve

Ademi: Çdo trajner vlerësohet në bazë të rezultateve

Kreu i FFK-së, Agim Ademi, ka folur rreth performancës së përzgjedhësit të Kosovës, Bernarnd Challandes.

Pas formës jo të mirë të ndeshjeve të fundit, Ademi duke folur për ‘Kanal 10’ ka deklaruar se janë duke e përcjell punën e zviceranit dhe do të diskutojnë me të rreth të ardhmes.

“Nuk i kemi rënë pishman asgjë, por dihet për Challandes dhe të gjithë: Ata vlerësohen me rezultate. Ne e kemi vetëm këtë ekip, secili trajner matet me rezultate”.

“Neve na interesojnë rezultatet pasi e kemi vetëm një ekip. Jo vetëm Challandes, por në secilin kategori duam rezultate dhe do i matim me rezultate”.

“Fati i keq për të ka qenë se në tre ndeshjet e fundit nuk ka qenë me ekipin shkaku i COVID-19. Ne nuk jemi duke e menduar shkarkimin, por duam rezultate”, ka thënë Ademi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit. Në sfidën midis...

Në Prishtinë festohet sot për suksesin e Distrias

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Tokyo 2020. Ndërsa Komiteti Olimpik i Kosovës ka...

Arbëria ‘blindon’ futbollistin e rëndësishëm të skuadrës

Përkundër rënies nga Superliga, Arbëria ka qenë shumë aktive gjatë verës. Skuadra nga Dobraja njofton se ka rinovuar...

Recent Comments