No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Valencia mposht Realin nga pika e bardhë, në Mestalla shkruhet historia

Valencia mposht Realin nga pika e bardhë, në Mestalla shkruhet historia

Real Madrid është mundur 4-1 në fushën e Valencia-s në javën e 9-të të La Liga-s.

Dhe të mendosh se ndeshja ka filluar më një gol të madrilenëve në minutën e 23-të, kur Karim Benzema ka mposhtur Domenech me një goditje të bukur nga jashtë zone.

Ndeshja ka ndryshuar për Los Blancos në minutën e 30-të, kur a rbitri ka akorduar penalltinë e parë në favor të Valencia-s. Cortuois e ka pritur, Musah ka shënuar pas pritjes së belgut, por goli është anuluar nga VAR.

Penllatia është përsëritur dhe Soler ka shënuar.

Pjesa e parë është mbyllur me autogolin e Varane në minutën e 42-të, që ka përmbysur rezultatin në favor të vendasve. Në pjesën e dytë, në harkun e nëntë minutave, Valencia ka fituar edhe dy penallti të tjera, të cilat janë transformuar me sukses nga Soler.

Mesfushori i Valencia-s është bërë lojtari i parë që shënon tre gola me penallti në një ndeshje të La Liga-s në shekullin e 21-të.

Kjo humbje e lë Real-in në vendin e katërt me 16 pikë, ndërsa Valencia është ngjitur në të 9-in me 11 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments