No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Duka nderohet me "Dr Honoris Causa", të pranishëm në manifestim edhe Ademi...

Duka nderohet me “Dr Honoris Causa”, të pranishëm në manifestim edhe Ademi e Sejdini

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka sot është nderuar me titullin “Dr. Honoris Causa” nga Universiteti i Sporteve në Tiranë. E kjo ngjarje ka bërë bashkë sërish tre presidentët shqiptarë të federatave të futbollit të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë. Në këtë manifestim morën pjesë edhe shumë personalitete të njohura sportive, shoqërore e politike nga të gjitha viset shqiptare.  Ndërkohë, presidenti i FSHF-së, mbrëmë ka shtruar darkë për dy homologët dhe miqtë e tij, Agim Ademi e Muhamed Sejdini pas marrjes së këtij titulli, e ku kanë biseduar për projektet e përbashkëta si dhe për mundësinë e aplikimit sa më të shpejtë të teknologjisë VAR në futbollin e tri vendeve tona, që vlerësohet si tejet i nevojshëm për progres të mëtutjeshëm, tani kur cilësia e ligave është rritur. Po ashtu, Ademi e Duka i uruan Sejdinit sukses në ndeshjen finale të “play-off”-it për Evropian kundër Gjeorgjisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments