No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bayerni fiton spektaklin në Dortmund

Bayerni fiton spektaklin në Dortmund

Bayerni Munchen ka fituar klasikën ndaj Borussia Dortmundit në transfertë me rezultatin 2-3. Kampionët e Gjermanisë vuajtën, por në fund dolën me pikë të plota. Diferencën e bëri klasi i futbollistëve të sulmit.

Takimi nisi më mirë për Dortmundin që realizoi golin e parë pas një aksioni fantastik të Reus. Kapiteni dërgoi topin në rrjetë për 1-0 në minutën e 45′. David Alaba iu përgjigj me një supergol nga një goditje dënimi në të 45’+4′ për 1-1.

Kimmich u dëmtua në pjesën e parë duke lënë fushën në lot. Mbrojtësi pritet të mungojë gjatë, ndërsa frika është e madhe te Bayerni dhe te kombëtarja e Gjermanisë. Ndërhyrja e gabuar kundrejt Haaland i kushtoi shumë shtrenjtë lojtarit.

Lewandowski gjeti golin e avantazhit në pjesën e dytë. Ai fitoi një duel me kokë ndaj Hummels për 1-2. Goli i tretë u shënua nga Sane i cili me klas mposhti portierin kundërshtar. I njëjti klas u përdor dhe nga Haaland për të ngushtuar diferencën për 2-3. Për t’u theksuar se Lewandowskit iu anuluan 2 gola në ndeshjen e sotme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Formacionet zyrtare: Ballkani – Trepça ’89

Gjatë pasditës së sotme zhvillohen edhe pesë ndeshjet e xhiros së parafundit në Superligën e Kosovës në futboll. Një...

Amir Rrahmani fiton penallti, Napoli triumfon dhe bën hap të madh drejt Championsit

Napoli ka marrë fitore shumë të rëndësishme kur kampionati elitar italain po shkon drejt fundit. Skuadra e Gennaro Gattusos...

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Recent Comments