No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Gola, kartonë të kuq, shumë penallti dhe një befasi në mbrëmjen e...

Gola, kartonë të kuq, shumë penallti dhe një befasi në mbrëmjen e Championsit

Gola, kartonë të kuq dhe shumë penallti të akorduara në duelet e mbrëmjes së sotme në Champions League. Barcelona, Juventus, Chelsea, Dortmund dhe Sevilla bëjnë detyrën, teksa ngecën nënkampionët e PSG-së.https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1324110587928940548&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fvideo-gola-te-kuqe-shume-penallti-dhe-nje-surprize-uzuni-realizon-endrren%2F&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

Katalanasit fituan 2-1 në shtëpi përballë një Dynamo Kyiv të gjymtuar nga mungesat, për shkak të pandemisë dhe dëmtimeve. Leo Messi fitoi një penallti dhe e ktheu atë në gol në minutën e 5-të, me fraksionin e parë të ndeshjes që nuk prodhoi më gola. Gerard Pique u rikthye te goli pas një kohe të gjatë në minutën e 65-të.https://streamja.com/embed/ewzZ9

Mbrojtësi katalanas  shfrytëzoi një kros të talentit Ansu Fati dhe goditi bukur me kokë, duke realizuar golin e qetësisë për ekipin e Roland Koeman. Miqtë nga Ukraina shkurtuan rezultatin dhjetë minuta më vonë.

Dalje e shpejtë e miqve dhe finalizim i kapitenit Tsygankov. Vetëm kaq, Barcelona i menaxhoi mirë minutat e mbetura dhe siguroi fitoren e tretë radhazi në grupin G, aty ku kryeson me tre pikë më shumë se Juventusi.https://streamja.com/embed/OnA1O

Kampionët e Italisë nuk hasën probleme në Hungari përballë Ferencvarosit vendas. Djemtë e Andrea Pirlos triumfuan 1-4, falë dygolëshave të Alvaro Moratës dhe Paulo Dybala. Sulmuesi spanjoll zhbllokoi takimin në minutën e shtatë, teksa suksesi me “poker” u vulos në 45 minutat e dyta.https://streamja.com/embed/B4lAl

Myrto Uzuni, i cili ka qëndruar pushim kohët e fundit për shkak të infektimit me Covid-19, u fut në fushë në minutën e 80-të, duke plotësuar ëndrrën e tij për të luajtur kundër Crisiano Ronaldos. Ferencvaros gjeti golin e nderit në minutën e fundit me anë të sulmuesit Boli.

Fitore e pastë edhe për Chelsea. “Blutë e Londrës” nuk hasën vështirë në sfidën shtëpiake kundër Rennes. Timo Werner shndërroi në gola dy penallti të akorduara për vendasit në fraksionin e parë, teksa rrjeta e Tammy Abraham vulosi triumfin me “tris” të skuadrës së Frank Lampard.https://streamja.com/embed/ewzoX

Miqtë francezë luajtën me një lojtar më pak prej minutës së 40-të, moment kur ish-interisti Dalbert u largua pas ndëshkimit me kartonin e dytë të verdhë. Me të njëjtin rezultat fitoi edhe Dortmundi në Belgjikë.https://streamja.com/embed/pA0bX

Verdhezinjtë gjermanë mposhtën 0-3 Club Brugge, falë rrjetës së Thorgan Hazard dhe dygolëshit të të përhershmit Erling Haaland (goli i 13 në Champions në 11 ndeshje të luajta për bomberin viking).

Leipzig ia del të hakmerret ndaj PSG-së, që i eliminoi gjermanët në gjysmëfinalen e sezonit të kaluar në kompeticionin e më të fortëve. Djemtë e Julian Nagelsmann fituan 2-1 me përmbysje në Gjermani, duke u hakmarrë ndaj francezëve.https://streamja.com/embed/jnkwo

Angel Di Maria kaloi nënkampionët e Evropës në avantazh në minutën e 6-të. Argjentinasi kishte një shans të artë për të mbyllur ndeshjen 10 minuta më vonë, por gaboi nga pika e bardhë e penalltisë. Vendasit e shfrytëzuan diçka të tillë dhe barazuan në fundin e pjesës së parë.https://streamja.com/embed/zNVQk

Christopher Nkunku gjeti golin kundër ish-ekipit të tij, ndërsa fitorja erdhi në minutën e 57-të, kur suedezi Forsberg ktheu në gol një penallti. Gjërat u vështirësuan për PSG-në pas daljes me të kuqe të afrikanit Idrissa Gueye, i cili mori kartonin e dytë të verdhë në minutën e 69-të, teksa në shtesa u largua një tjetër lojtar i miqve me të kuqe, mbrojtësi Kimpembe.

Sukses heroik për Sevilla. Ekipi andaluzian triumfoi 3-2 në fushën e vet përballë rusëve të Krasnodar. Rusët shënuan dy gola brenda 4 minutave, por Ivan Rakitic rihapi takimin me golin e shënuar në minutën e 42-të.https://streamja.com/embed/ZJzlP

Shtesat e pjesës së parë sollën kartonin e kuq të Jesus Navas. Sevilla me një lojtar më pak gjatë gjithë 45 minutave të dyta, por djemtë e Lopetegui u treguan perfektë, shënuan dy herë me anë të marokenit Youssef En Nesyri dhe siguruan tre pikë të jashtëzakonshme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit. Në sfidën midis...

Në Prishtinë festohet sot për suksesin e Distrias

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Tokyo 2020. Ndërsa Komiteti Olimpik i Kosovës ka...

Arbëria ‘blindon’ futbollistin e rëndësishëm të skuadrës

Përkundër rënies nga Superliga, Arbëria ka qenë shumë aktive gjatë verës. Skuadra nga Dobraja njofton se ka rinovuar...

Recent Comments