No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ademi kërkon përgjegjësi maksimale për rregullsi të garave

Ademi kërkon përgjegjësi maksimale për rregullsi të garave

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi gjatë ditës së sotme krahas takimit me gjyqtarët e Superligës, ka pasur takim edhe me Komisionin e Gjyqtarëve si dhe me përfaqësuesin e KF Llapi, Tahir Batatina, e ku ishte i pranishëm edhe nënkryetari Agim Dibrani. Në këto takime, sipas njoftimit të FFK-së, u diskutua për mbarëvajtjen sa më të mirë të garave, me theks të veçantë për ndarjen e drejtësisë, për të cilën në javët e fundit ka pasur debate dhe reagime. Presidenti Ademi bëri me dije se do të kërkojë përgjegjësi maksimale nga të gjitha organet e FFK-së për rregullsi të garave, teksa u shpreh i vetëdijshëm se gabimet në ndeshje futbolli mund të ndodhin, por ato asnjëherë nuk kanë qenë dhe nuk do të jenë të qëllimta dhe tendencioze ndaj asnjë klubi. Po ashtu, ai shprehu vendosmërinë e tij dhe të KE të FFK-së se kurdo që vërehet ndonjë gabim eventual me tendencë do të ndëshkohet me masat më rigoroze, por njëkohësisht edhe për klubet dhe anëtarët e klubeve do të ketë ndëshkime nëse tentohet të përdorin presion ose veprime të liga ndaj gjyqtarëve. Ndërkohë, edhe Komisioni i Gjyqtarëve u zotua se do të vazhdojë të punojë me përkushtim dhe do të bëjë vlerësimet e çdo ndeshjeje dhe për këdo që bën gabime do të ketë ndëshkime.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments