No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA E ardhmja e Alabas, Hansi Flick flet hapur për lojtarin!

E ardhmja e Alabas, Hansi Flick flet hapur për lojtarin!

Trajneri i Bayern Munchen, Hansi Flick, ka folur në lidhje me të ardhmen e David Alabas. Ai ka theksuar se dëshiron që të rinovojë me mbrojtësin austriak, pavarësisht se situata nuk duhet aspak shpresëdhënëse.

“Kundër Bielefeld, Atletico Madrid dhe Frankfurt, Alaba bëri një punë të mirë. E ndjej se është njësoj i fokusuar si sezonin e kaluar, flet në fushë dhe një nga lojtarët që udhëheq mbrojtjen tonë. Për mua nuk ka asnjë diferencë nga sezoni i kaluar.

“Nuk jam i shqetësuar për zërat e merkatos së janarit aspak. Unë ende shpresoj se ai do të rinovojë me ne, pasi e njeh ambientin këtu dhe i pëlqen. Është shumë e mirë të stërvitesh me një skuadër që ka atmosferë të mirë dhe luan në një nga klubet më të mirë në botë.

“Është vendimi i tij dhe ne do e respektojmë, por shpresojmë që të qëndrojë. Ai duhet të vendosë, ndërsa dëshirat e mia nuk ndryshojnë”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments