No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR De Jong “thellon” dhimbjen e Juventusit: U zbavitëm në Torino! Pedri i...

De Jong “thellon” dhimbjen e Juventusit: U zbavitëm në Torino! Pedri i ri? Edhe çfarë pastaj?!

Mesfushor dhe mbrojtës. Te fitorja 2-0 e Barcelonës në Torino ndaj Juventus, Frenkie De Jong me të vërtetë i bëri të gjitha. Dhe gjithashtu ia doli më së miri.

“Unë mendoj se kemi luajtur një lojë të shkëlqyer, u zbavitëm realisht – shpjegon holandezi për kanalet zyrtare të UEFA – veçanërisht në pjesën e dytë, kur mbajtëm zotërimin dhe qarkulluam topin shumë mirë.

“Pedri? Mosha nuk ka rëndësi. Unë kisha luajtur në mbrojtje si i ri dhe ishte hera e parë: padyshim që preferoj mesfushën, por jam gjithmonë i gatshëm të luaj ku të më thonë. Më pëlqente”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Recent Comments